Гербіциди імідазолінової групи (Євролайтніг (д.р. імазапір (15 г/л) + імізамокс (33 г/л))– гербіцид системної дії. Технологія передбачає посів спеціалізованого гібриду соняшника, який характеризується генетичною стійкістю до гербіциду імідазолінової групи.

Після внесення євролайтнінгу перші ознаки гербіцидної дії спостерігаються на 5-8 день після внесення препарату. Повна загибель бур’янів  триває впродовж від 2-ох (при безпосередньому контакті буряну з робочим розчином) до 8-ми (ґрунтова дія препарату) тижнів. Період появи сім’ядоль до першої пари справжніх листків у рослин соняшника є критичними. В цей період не рекомендується застосовувати гербіцид імідазолінової групи.

Переваги застосування гербіциду:

  •  Забезпечення  одночасного знищення як однорічних дводольних, так і однорічних злакових бур’янів;
  •  один дієвий препарат проти цілого спектру бур'янів (амброзія, нетреба, циклохена та ін.);
  • можливість використання в системах з мінімальною і нульовою обробкою ґрунту;
  •  швидкість обробки і мінімальні витрати;
  • можливість контролю всіх рас вовчка в посівах соняшника.

                                                                   Рекомендації по застосуванню:

Рекомендации по применению Евролайтнинга

 

Не можна застосовувати гербіцид, якщо соняшник знаходиться в стресовому стані від посухи або надлишкового зволоження ґрунту, високої (понад 27°С) і низькою (менш 10°С) температурі повітря, різких перепадів температури протягом доби, нестачі харчування, а також якщо культура пошкоджена заморозками, шкідниками, градом або іншими фізичними впливами. Гербіцид також не можна застосовувати після сильних дощів протягом як мінімум 3-х днів або до тих пір, поки надлишкова волога не піде з ґрунту. Застосування гербіциду в таких умовах може призвести до пошкодження культури.

Зміна кольору (пожовтіння) рослин соняшнику та/або тимчасова затримка їх росту після внесення препарату передбачаються технологією. Як правило, нормальний  ріст та зовнішній вигляд рослин відновлюється протягом 1-2 тижнів.

У разі використання для приготування робочого розчину м'якої води (з низьким вмістом катіонів кальцію та магнію) норма витрати препарату має бути знижена на 15-20%.

Рекомендації щодо наступних культур у сівозміні після IMI– соняшнику

·        через 4 місяці після внесення - можна висівати озиму пшеницю;

·        через 11 місяців - жито озиме, ячмінь ярий та озимий, пшеницю яру, овес, кукурудзу;

·        через 18 місяців - соняшник (генетично не стійкий до дії імідазолінонів), сорго, рис, просо;

·        через 26 місяців - буряки, ріпак, картоплю, інші овочеві культури.