Про кількість і терміни підгодівлі по листу фахівці можуть сперечатися досить довго, але всі вони єдині в тому, що є два періоди вегетації коли листкове підживлення кукурудзи не має альтернативи.

     Виділяють два важливих періоди в розвитку кукурудзи в які необхідно проводити позакореневе підживлення:

утворення 3 - 4 листків;

від появи 6-8 і більше листків

     В період утворення 3-4 листків в рослини закладаються репродуктивні органи.

     Кількість качанів на рослині та зерен в них залежить від наявності макро- і мікроелементів, особливо фосфору. У цій фазі рослина росте поволі, тому і елементів живлення споживає мало. Її коренева система ще недостатньо розвинена і не може споживати поживні речовини в повній мірі. Тому в цей період кукурудза дуже вибаглива до наявності в ґрунті поживних елементів які легко засвоюються і виникає потреба у позакореневому підживленні.

     Тому для першого періоду (3-4 листки) вносимо мікродобриво   NewPlant Neo – 2 л/га.

     Склад мікродобрива

N-50 г/л;  P2O5-180 г/л; K2O-90 г/л; SO3-5 г/л; Fe-3 г/л; B-5 г/л; Mn-4 г/л; Zn-3 г/л; Cu-5г/л; Mo-1г/л; Mg-5г/л; Гумат-1%; ПАР-3%; Фітогормони-2 г/л; Амінокислоти-2 г/л.

     Для другого періоду  (6-8 листків) характерний інтенсивний ріст кукурудзи. За цей період рослинами споживається велика кількість елементів живлення: азоту й фосфору – 50% загальної кількості, калію – 70% максимального нагромадження. В цей період кукурудза може відчувати потребу в цинку. За дефіциту цинку в рослинах знижується вміст триптофану та протеїну. В цей період необхідно застосовувати: NewPlant Uni – 2л/га+ NewPlant Цинк – 1л/га + 3 л/га NewPlant Поліазот IQ.

     Наведені норми внесення мікродобрив носять загальний характер, адже для точного розрахунку необхідної норми і дози внесення необхідно враховувати результати аналізу ґрунту, попередника, сорту /гібриду, рівня рН ґрунту та багато інших показників. 

     Всім бажаємо високих врожаїв!