Оптимальними строками сівби для кукурудзи є кінець квітня і перша половина травня. Та з року в рік дата сівби коливається.

     Відомо, що кукурудза не росте за температури +8°С і нижче. Навіть при +13°С потрібно буде довго чекати сходів. При +15 -  +17°С сходи будуть дружніми і рослини з'являться на поверхні ґрунту вже через 7-10 днів. Був випадок, коли сіяли кукурудзу на початку травня, коли в повітрі було більше +20°С, то рослини з’явилися вже на 5 день.

     Рання сівба має свої переваги, оскільки дозволяє ефективніше використовувати весняні запаси вологи, тому рослини можуть максимально розкрити свій потенціал. Однак, потрібно притримуватися рекомендацій виробників. Насіння краще обробляти інсектицидами.

     Крім того, навіть якщо ранні сходи загинуть внаслідок заморозку або несприятливих погодних умов, фермер може провести повторний посів на тих ділянках, які залишилися без більшої частини паростків.

     Посів кукурудзи проводять як правило широкорядним способом з шириною міжрядь 70 або 45 см, залежно від наявної посівної техніки. Густота посіву залежить від показника ФАО того чи іншого гібриду та ґрунтово-кліматичних особливостей зони вирощування.

     Глибина сівби за нормальних умов становить 8-10 см. У разі пересихання верхнього шару ґрунту насіння варто сіяти на глибину 12 см, у той час як на важких ґрунтах навпаки - зменшити її до 4-6 см. Рівномірність висівання насіння на однакову глибину дає змогу отримати дружні та рівні сходи та сприяє рівномірному розвитку рослин під час вегетації.